Novinky

Letné prázdniny 2024 a denný cyklo kemp 

Tentokrát sa kemp 2024 bude niesť históriou pravlasti keltov na našom území.  Uceleným konceptom pomocou bicyklovania v okolitej prírode sa dozvieme o ich spôsobe života a tradíciách .   Nebudú chýbať tajné správy, úlohy a nakoniec možno nájdeme aj poklad .

Neváhajte a prihláste sa čím skôr, po naplnení počtu účastníkov prihlášky uzavrieme.
Ak má vaše dieťa dobrého kamaráta, s ktorým by rád trávil prázdniny na tomto kempe, prihlášku môžete preposlať.  

Kliknutím na odkaz môžete vyplniť elektronickú prihlášku:

https://forms.gle/TEwYqpdJJdMJbnA9A

Vianočný míting Detskej atletiky.

Vianočný míting v Bratislavskej hale ELán sme si dnes naplno užili.

Kvôli veľkej chorobnosti detí v menšom zložení: Tánička, Grétka, Simonka, Sára, Tomi, Lenonard, Ľubka, Filip a Letícia. Tí  si za svoje skvelé športové výkony odniesli zaslúžené krásne medaile i diplomy.
Vďačíme koordinárotom Radovi a Jarovi, kotorí pre nás zorganizovali vytúžené preteky, postarali sa o hladký priebeh a priateľskú atmosféru

Mládežnícky míting SAZ v hale Elán

Na nedeľnom mládežníckom mítingu SAZ v hale Elán, si boli naši dvaja atléti otestovať natrénované schopnosti.

Letícia v behu na 60 m a 600 m výrazné zlepšenie, skok do diaľky tentokrát nevyšiel na výbornú.
Radko aj po obmedzenom trénovaní kvôli zraneniu zaznamenal fantastické osobáky v behu na 60 m a vo vrhu 4kg guľou.
Všetky drilovačky sa pri pohľade na výsledkovú listinu premieňajú na eufóriu, ktorá prináša novú silu a energiu.

ŠAK Mikulášske preteky detskej atletiky

začiatkom decembra sa konali tradičné Mikulášske preteky detskej atletiky.
Súťažné družstvá ukázali svoje plné nasadenie v siedmich disciplínach: beh cez prekážky, skoky v škôlke, beh cez frekvenčný rebrík, skok do diaľky z miesta, hod loptou z kolien, opičia dráha a vytrvalostný beh s prenášaním loptičiek. Napriek dravej súťaživosti panovala pod taktovkou vianočných hitov priateľská atmosféra .
Po spočítaní výkonov sme vyhlásili družstvá s najlepšími výsledkami.
Keďže svätý Mikuláš mal rád všetky deti, odmeňoval bez rozdielu výkonnosti a tieto preteky sa niesli v jeho mene, všetci pretekári boli odmenení. Do Mikulášskeho balíčka prispela z rodinnej firmy a miestnych sadov Zuzka Pastoreková orieškami a jabĺčkami https://www.ochutenemedy.sk/ Za sponzorský dar ĎAKUJEME

Detský štafetový kros.

Zlato skúšame ohňom, atlétov dažďom 
Naši atléti v sobotu na detskom štafetovom krose v Nitre, obstáli v skúške rýdzosti.
Ostrieľaní bežci v mladšej kategórii Roman , Sára, Lenny a Olívia sa umiestnili na krásnom 3. mieste.
V behu na 4 x 500 m zo seba naozaj vydali maximum. S štafetovým kolíkom v ruke dobiehali do cieľa z posledných síl. A tak to má byť. Je to maximum, je to vyčerpanosť, ale práve vtedy je to výkon. A potom nasleduje ten dobrý pocit: áno, takýto skvelý výkon som dokázal/a, som super.
Týmto prekonaním seba si úspešne prešli aj naši najmladší nováčikova na štarte: Grétka, Ela, Leo, Sofia, Lívia, Marek,.
Najmladší v staršej kategórii Peťo, Ľubka, Luky , Sofi a Deni, ukázali svoju bojovnosť.
O skvelý výkon na 4. mieste sa postarali v staršej kategórii Filip, Lety, Lacko, Hanka. Lacko za náš klub posledný krát súťažil. S rodinou sa presťahoval do Nových Zámkov a od decembra prestupuje do klubu AC Nové Zámky. Zo srdca mu prajeme veeeľa úspechov .
Všetkým ďakujem za reprezentáciu a bojovnosť.
.Vzdelávanie trénerov

JBLJump Fest s Henkom, .

Profit pre náš klub si certifikovaného kurzu prinesla naša trénerku Katka Sirotková. Svetová trénerská legenda Henk Kraaijenhof prednášal v Košiciah na pretekoch JBL Jump Fest, na tému „Testovanie a tréning výbušnej sily pri šprinte a skokoch“. 

Seminár Detská atletika 2023

Opäť sme sa niečo nové priučili , ale hlavne utvrdili v tom, že náš klub vedieme správnym tempom a správnym smerom. O svoje poznatky sa s nami podelili lektori Marián Jelínek, Naďa Bendová, Ivan Čillík a Rudo Pátek

Seminár mládeže 2023

V Banskej Bystrici organizovala komisia mládeže SAZ seminár venovaný tým najmladším. O prednášky a ukážky sa postarali viacerí renomovaní lektori. Z trénerov sa v tomto videu prihovorili Naďa Bendová (trénerka Jána Volka) a Rudolf Lukáč (tréner vzpierania a Martiny Hrašnovej).

Ako prázdninujú atléti 


Počas letných prázdnin atléti odložili bežecké tenisky a oddychovali ako inak -  aktívne. Keďže sú všestranne nadaní, každá aktivita pre nich  hravo zvládnuteľná a je pre nich skvelým aktívnym relaxom. 

Denný kemp atlétov

Atléti počas prázdnin šliapali do pedálov.

Denný kemp sa tentokrát niesol témou starovekej Sparty. Prvý deň sme na Veľkolélskom ostrove zložili sparťanský sľub. Deti si sparťanskú tvrdosť v novodobom poňatí počas týždňa osvojovali a praktizovali Vďaka tomu sme zvládli okrem rôznych športových aktivít 82 km na bicykloch. Docieliť stovku nám znemožnilo jedno búrkové popoludnie, ale všetci vieme, že by sme ju hravo prekonali.
Prišli sme k záveru, že Sparťania boli okrem tvrdej výchovy súdržní a viedli zdravý životný štýl, čo nás doviedlo k pravidelnému športovaniu, láske k prírode, vzdelávaniu a lepším zajtrajškom


2. ročník RVB - rodinný viacboj

2. ročník RVB - rodinný viacboj by sa dal nazvať aj podľa príslovia „ Jablko nepadlá ďaleko od stromu“. Alebo presnejšie: „Jablko padnuté tesne blízko“. Pretože tak ako dravo súťažili deti, taký dravý obraz bolo vidieť aj na ich rodičoch, ktorí sa stali aktívnou súčasťou tímu. Napriek týmto predátorom panovala medzi tímami priateľská atmosféra a dobrá nálada.
Súťažilo sa v šiestich disciplínach: prekážkový beh, štafetový beh, skok do diaľky, hod vortexom, hod medicinbalom a 3 min. vytrvalostný beh s prenášaním loptičiek.
Rozdiely vo výsledkoch boli tesné. Po spočítaní bodov sme určili konečné poradie tímov:
1. miesto: 351 - rodina Baštrnáková
2. miesto: BLESK - rodina Mankovická a Daňková
3. miesto: ŠAK 4 - rodina Kissová a Hegedusová
4. miesto: RÝCHLE TIGRE -rodina Slugeňová a Bogárová
5. miesto: GEPARDI - rodina Kollárová
6. miesto: MAFI - rodina Mičíková a Tóthová
7. miesto: JA KOMENSKÝ - rodina Kedrová
8. miesto: FC 4 - rodina Tetáková
9. miesto: NAJMENŠÍ - rodina Slugeňová a Bogárová
Poradie doplnkových súťažných disciplín, kde dobrovoľne súťažili dospelí, zabodovali bývalí atléti:
Vrh guľou: ženy: Lucia Kedrová, muži: Roman Baštrnák
Hod oštepom: ženy: Lucia Kedrová, muži: Silvester Kollár
DoDo – domáca dobrotka: Malinové mafiny Martiny Lehnerovej, ktoré sa bleskurýchle zjedli
Ďakujeme rodičom za ich pozitívny prístup a odhodlanie súťažiť spolu s deťmi. Povzniesli sa nad svoje nedostatky či nedokonalosti a vyzdvihli na prvé miesto rodinnú súdržnosť, lásku, pohodu, čím urobili svojim deťom obrovskú radosť.
Veľké ďakujem patrí našim starším atlétom Nikol, Domči, Radkovi, Viktorovi, Karolkovi, Noemu , ktorí rozhodovali pri disciplínach a boli nám, trénerkám Anet a Katke pravou rukou.
Poďakovanie patrí aj Vojtechovi Némethovi. Poskytol nám na švédske stoly čerstvé domáce paradajky a uhorky, ktoré všetci chválili. Keďže Vojtech nebol prítomný, osobne sa môžete poďakovať a nakúpiť chutnú zeleninku na trhovisku v Komárne. Nájdete ich v hlavnej uličke vľavo, číslo stola 12 a 13, kde predáva zvyčajne ich babička.
Dôležité ďakujeme patrí vedeniu ZŠ J.A Komenského, kotré nám poskytuje priestory a techniku a našj faninke pani školníčke Betke.
Tí, ktorí sa nemohli zúčastniť kvôli chorobe a iným neodkladným povinnostiam, nezúfajte, stretneme sa opäť na budúci tok v takomto čase.

ATLÉTI SPARŤAMNI

Dnes sa naši atléti Hanka a Radko vybrali na Spartan Race, kde zdolávali popri behu prekážky. Pre týchto dvoch atlétov - ľavou zadnou . 
S ostatnými atlétmi sa poločne sa vyberieme na podobnú cestu počas denného letného kempu, tešte sa 
.

3. kolo družstiev ZsAZ ml. žiactva a najml. žiactva

Tretie pretekové kolo v Trnave za slnečného počasia prinieslo našim pretekárom skvelé výkony. Súťažili v hodoch, behu na 60m, 600m a so svojou trémou . Všetci to na mdrej dráhe rozpálili a kazdý jeden si pripísal osobák.
Postrehy: Leny na 600 m svojim výkonom porazil o rok starších súperov, dievčatá Sára, Nelka Ľubka a Lety predviedli pri štafete skvelú odovzdávku, a pekne odhádzali kriketkou, Lacko prekonal dávny strach z nepríjemného zážitku na krosových retekoch pred dvoma rokmi a konečne bol opäť sebavedomým, veselým a bojovným atlétom NO1 .
Zdĺhavé čakanie na štart pri hode kriketkou prinieslo priateľstvo s AK Junior Holíč

DETSKÁ PTS

Lenyho splnený sen: 1. miesto, Júliin a Peťov prekonaný strach

Legendárny atletický míting P-T-S organizuje SAZ aj v detskej verzii. Krajské kolo sa po prvý krát konalo aj u nás v Komárne, kde 70 pretekárov upršaná nedeľa zahnala do telocvične.
Detská PTS je súťaž družstiev, ktorou sa snažíme podporovať tímového ducha, súdržnosť a vzájomnú spoluprácu. Atléti súťažili v šiestich disciplínach:
- skok do diaľky z miesta,
- beh cez prekážky,
- štafetový beh,
- hod medicinbalom z kolien,
- hod vortexom sme kvoli daždu zmenili na skoky cez švihadlo
- 3/ 6-minútový vytrvalostný beh s prenášaním loptičiek.
Umiestnenia v staršej kategórii:
3. MIESTO družstvo pod vedením Anet v zložení: Grétka, Ľubka, Nelka, Lacko, Filip Z. a Filip H.
4. MIESTO družstvo pod vedením Maji v zložení: Ami, Jessica, Júlia, Lea, Miško, Peťo
Umiestnenia v mladšej kategórii:
1. MIESTO družstvo pod vedením Katky v zložení: Sára, Leny, Roman, Tomáš
3. MIESTO družstvo pod vedením Emky v zložení: Simonka, Alfi, Miško, Oskar
4. MIESTO mini družstvo predškolákov pod vedením Anky v zložení: Dinaka, Hanka S., Natália, Tomi
Pre našich troch náhradníkov bola pripravená súťažná disciplína beh 2 x 20m. Umiestenie a vecné ceny si medzi sebou rozdelili v mladšej kategórií: Deniska, Olívia a Hanka D. V staršej kategórii si 3. miesto odniesol Siso.
Ďakujeme koordinátorke Dades a jej pravej ruke Martine za skvelú organizáciu a hladký priebeh pretekov. V neposledom patrí obrovská vďaka rodičom a starším atlétom , ktorí pri jednotlivých disciplínach rozhodovali a malým atlétom pomáhali zdolávať trému a strach a super fotografom p. Kollárovi a Radkovi, vďaka ktorým si atmosféru pretekov môžete živo predstaviť.

VIAC FOTO TU

LETNÝ DENNÝ KEMP

Pre športovo aktívne deti od 7 do 15 rokov.

Samozrejmosťou je aktívny pohyb. Tento ročník prevedieme atlétov v znení známych pretekov Spartan Race. Nudiť sa teda určite nebudeme . Túto cestu budeme zdolávať celý týždeň na bicykloch za sprievodu rôznych športových aktivít, aj takých, ktoré sme zatiaľ ešte neskúsili.
Centrála kempíku na ZŠ JA. Komenského.
Počet účastníkov bude limitovaný, preto sa prosím hláste čím skôr. Uprednostníme členov ŠAK a deti z minulých kempových ročníkov.
Druhý termín je iba pre starších atlétov a športových nadšencov.
Termíny:
1) 17. - 21. júl.  Cena 95 eur,- zahŕňa: obedy, občerstvenie, tričko, špeciálni tréneri, darček
2) 24. - 28. júl  od 11 rokov. Cena 130 eur,- zahŕňa: obedy, občerstvenie, tričko, špeciálni tréneri, 2 noci mimo KN v penzióne.

Dianie z predošlých kempíkov môžete pozrieť v krátkych videách:
https://youtu.be/9KfvWJxl1Ho
https://youtu.be/__Nto_SgCRs
https://youtu.be/nAG0zC5qJWg
V prípade akýchkoľvek otázok mi volajte: +421 917 660 355

Ateltický míting v bratislavskej hale Elán
Individuálne štarty v bežeckých disciplínach.
Naši najmenší atléti Sára, Leny, Miško, Oskar, Ľubka, Nelka a Ami sa do atletickej haly na prvý pohľad zamilovali. Plný radosti a nadšenia sa v nej cítili ako doma. Výsledkom boli ich skvelé výkonoch v dvojboji, v behu na 60m. Nelka a Ľubka skvele prebehli cez prekážky na 60m Tvrdú lekciu si odniesli po behu na 500m, keď to prepálili na začiatku s rýchlym tempom. Majú skúsenosť, aj to bol cieľ.
Grétka vyhrala svoj boj na štarte, čo bol ako pre ňu, tak aj pre mňa zaslúžený stupienok víťazov.
Malí aléti spolu so svojimi rodičmi so záujmom sledovali súbežne prebiehajúce majstrovstvá SR mužov a žien, juniorov a dorastencov vo vaicboji. Po obede mali tú česť vidieť Janka Volka, halového majstra Európy v behu na 60m, ktorý prišiel do haly po obede trénovať. Milo a vďačne sa s deťmi odfotil.
Ostrieľaný starší žiaci Domča a Radko sa snažili dodržať medódy a prinieslo im to osobáky. Radko v behu na 60m o skvelých 20 stoín s., v behu na 1000m posun 1,30 sekundy mu prinieslo 2 miesto. Karol ako nový člen nášho klubu si preskúmal dianie na halových atletických pretekoch z hľadiška. Pomáhal pri rozcvičke a tímovosti. Verím, že sa čoskoro odváži postaviť na štart.
Ateltický míting splnil svoj cieľ: zoznámiť, vyskúšať, motivovať, dokázať, napredovať.

Atléti si na klzisku

Atléti si na klzisku rozvíjajú svoje všestranné kvality a dokonca nám to tu už aj skáče lieta.
Prvé zmienky korčulovania pochádzajú z 12. storočia z Dánska, veríme, že v Komárne neskončia v 21. storočí

r


Vianočný atletický míting SAZ
Chorobnosť v našom klube vrcholila a takmer všetkých sme museli šktnúť zo štartovej listiny. Z najmenších na na štart postavili dvaja pretekári, Tomáš a Jessica. Vyskúšali si, ako chutia halové preteky jednotlivcov. Odchádzali spokojní, so zaslúženou účastníckou medailou.
Staršie atlétky Bela, Ester, Dominika, Eszter, Soňa a Nikol si pripísali na svoje konto osobáky a zistili svoje rezery. Tie si priznali a ide sa ďalej trénovať, zdokonaľovať
Posledný krát za náš klub súťažila Ninka, spokojná s osobákom vo vrhu guľou. Od nového roku prechádza do atletického klubu ŠOG Nitra, kde študuje na strednej škole. S Ninktou sa vaj naďalej víme na pretekoch a prajeme veľa úspechov. 

Detský štafetový kros, Nové Zámky

Kto chce ísť bežať štafetu do zimy a dažďa?
Nikto sa nehlási???
Naši najmenší atléti sa bez akéhokoľvek protestu v nehostinných podmienkach postavili na štart v Nových Zámkoch a v družstvách zabehli štafetu 4 x 500 m.
Prvé veľké ďakujem patrí maminkám, ktoré deti perfektne vystrojili a vo svojich batôžkoch mali všetko potrebné.
Druhé ďakujem patrí organizátorom, ktorí pripravili krásnu krosovú trasu pri rieke Nitra a zabezpečili teplý čaj i šatňu.
Tretie ďakujem je za počasie, ktoré nám poznačilo preteky výnimočnými, na ktoré sa nezabúda a ktoré malých atlétov zocelilo.

viac foto z pretekov TU

ŠAK klubové preteky           Vybojuj si Mikuláša

Atléti súťažili v družstvách, v šiestich disciplínach:

- skok do diaľky štafetovou formou
- štafetový beh GYM
- šplh na tyči
- štafetový beh ŠMYK
- hod medicimbalom
- vytrvalostný beh - loptičky
Námietka vedúcich družstiev na vytrvalostný beh bola nakoniec uznaná a túto disciplínu sme do vyhodnotenia nezapočítali.
Každé družstvo si vybojovalo dobrotku od Mikuláša a dobre sa pritom zabavili
Veľa detí sa nezúčastnilo pre chorobu, čo nás veľmi mzrí. Dôležité je zdravie a poriadne sa doliečiť, preteky ešte budú.
Veľké ďakujem patrí Mikulášskym pomocníkom (starším atlétom), ktorí v disciplínach rozhodovali a následne ich vyhodnotili.
viac foto TU

Zlato a striebro 

Náš jediný atlét z kategórie starších žiakov Radko odložil ŠAK farby bieleho dresu a hosťoval tento rok u našich susedov atlétov v Nových Zámkoch.
Radesa obsadili počas pretekov na jeho top disciplíny, kde bodoval na poporedných miestach: beh na 3000m, 1500m prekážky, štafety 4x300m a 4x60m, zabodoval aj v hode oštepom.
Družstvo starších žiakov si po štyroch kolách vyojovalo na majstrovstvách západoslovenského kraja 1. miesto
Na majstrovstvách Slovenska o mesiac na to olabení početnou chorobnosťou, no predsa to nevzdali, vydali zo seba všetko a zavŕšili sezónu titulom VICEMAJSTRI Slovenska .
Ďakujeme trénerom Andy, Štefanovi a  za priateľský prístup, nové skúsenosti a možnosť byť súčasťou ich veľkolepého víťazstva.

viac foto zo súťaží TU

Seminár mládeže, Banská Bystrica

Mládežnícky seminár pre atletických trénerov

Komisia mládež SAZ zorganizovala uplynulý víkend, 29. a 30. októbra, v Banskej Bystrici v spolupráci s katedrou telesnej výchovy a športu Filozofickej fakulty UMB tradičný mládežnícky seminár pre atletických trénerov.
Otvoril ho prezident SAZ Peter Korčok. Seminár priniesol mnoho zaujímavých tém, ktoré prezentovali napríklad Eva Hanuliaková, Claudia Hladíková, Marek Vojník, Radoslav Dubovský, Michal Škvarka, Ján Zmoray, Ľuboš Benko, Ľuboš Machník a Peter Lopata.
Viac sa dozviete v  článku na webe SAZ na tomto linku:
https://www.atletika.sk/banskobystricky-mladeznicky.../

Motivačný tréning atlétov v kine a rozhovor s hlavným hrdinom. 

Denný bike kempík atlétov a priaznivcov aktívnych prázdnin

Denný bike kempík atlétov a priaznivcov aktívnych prázdnin.
Počas prvých dvoch prázdninových týždňov sme šliapli do pedálov 250 km, vychutnali si krásu cykotrás s vôňou Lužných lesov v okolí Dunaja a Váhu, zahrali tenis s Kristi, zdolali lezeckú stenu so Zolim a kajak s Ferom. Šporové aktivity nás poháňali za dobrodružstvom vylúštiť záhadu stratenej obete českého vedca, pri ktorej sme spoznávali krajiny východnej Ázie
V dennom kepíku sa stretneme opäť budúce leto.
Prajeme krásne prázniny
Katka a Anet

RVB - rodinný viacboj  

Rodinné družstvá súťažili v disciplínach:
- skok do diaľky z miesta štafetovou formou
- štafetový beh cez prekážky 2 x 40 m
- odhod z kolien 1 kg medicimbalom cez hlavu
- hod vortexom do diaľky
- štafetový beh 40 m
- vytrvalostný beh 3 min. prenášanie loptičiek

viac foto TU

Klubové preteky členov klubu a rodinných príšlušníkov

Klubové preteky členov klubu a rodinných príslušníkov.

Preteky detskej atletiky rodičia poznajú ako fanúšikovia, dali sme im príležitosť vychutnať si ich ako pretekári
V neposlednom rade chcem poďakovať hneď v úvode našim veľkým atlétom, kotrí sa zúčastnili ako skvelí rozhodcovia pri jednotlivých disciplínach. Ďalej ďakujeme vedeniu ZŠ J.A.Komenského za požičanie aparatúry a super hudby a vedúcej zo školskej jedálne za požičanie čapovacieho chladiaceho zariadenia.
"Bolo to celé jednoduché?" Na túto otázku od maminky z vítazného družstva neprišla hneď jednoznačná odpoveď. Teda atléti to veru celkom jednoduché nemajú. Majú však postarané o skvelú náladu a dobrodružstvo, pretože nikto nevie, ako to celé po 6 disciplínach dopadne.
Atmosféru pretekov sme ochutili občerstvením: pramenitá voda s citrónom a bylinkami, čerstvé ovocie zo záhrad účastníkov, voňavé a chutné uhorky a paradajky od záhrakára pána Belu Németha. Bufetové stoly zdobili aj ŠAK DoDo - domáce dobrotky, ďalšia hodnotená podkategória. Tú vyhrala naša veľká atlétka a fit kuchárka Nikol so svojimi famóznymi tofu gulôčkami.
Nakoniec sme vyhlásili výsledky, rozdali veľké medaile. Navyše si každý účastník si odniesol cenu podľa vlasného výberu.
Rodiny strávi spoločné šortové popoludinie, celá akcia mala pozitívne ohalsy rodičov. Preto preteky detskej atletiky vo forme rodinného viacboja v našom klube opäť o rok zorganizujeme

4 boj žiakov základných škôl

Okresné kolo, Komárno

Radko Sirorek 1. miesto 
Eszter Gyuricsek 2. miesto
Dominika Horňáková 4. miesto

Eszter a Radko postupujú na Krajské kolo. Medzitým ich ešte čakajú ďalšie preteky družstiev aj jednotlivcov.
Takže trénujeme, zdokonaľujeme, rastieme 

viac foto TU
Krajské kolo, Nitra

Radko si v každej disciplíne vybojoval fantastické osobáky, zabodoval
a vystrelil na 2. miesto.
Postupuje na majstrovstvá Slovenska, ktoré budú 13.6. v Šamoríne..
Teší sa na stretnutie s majstrami krajov a je pripravený na ďalšie osobné rekordy. To je v našom klube prvoradé, byť lepší.
A ide sa na superfinále do Šamorína :-)

viac foto TU

SUPERFINÁLE - celoslovenské kolo, Šamorín

Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu, Národnému športovému centru a partnerským športovým zväzom sa úspešne vydaril prvý ročník projektu Školský šport, ktorý počas uplynulých dní vyvrcholil pod názvom SUPERfinále 2022 v Šamoríne, Trenčíne, Piešťanoch a Prešove.
V rezorte X-bionic Sphere otvoril za zvuku rytmov bubnovej show Campana Batucada minister školstva Branislav Gröhling školské majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok základných škôl.
Zastúpené odvetvia športu: ateltika, florbal, minibasketbal, malý futbal, vybíjaná, midicoolvolley, bedminton, plávanie, mini vodné pólo
V atletickom 4 boji žiakov na superfinále reprezentoval Radko ZŠ J.A. Komenského ( na ktorom pôsobí náš atletiký klub), kde sa stretli tí najlepší z celého Slovenska,
vybojoval 9. miesto. Sme v TOP 10 .
Na nočnom behu 1600m si Radko potvrdil svoje vytrvalostné danosti a získal 2. miesto.
Po celý čas sme si užívali vo Fan zóne relax na tuli vakoch, ale aj aktívne. Vyskúšali sme sebaobranu, flag fudbal, dali si diagnostiku a užasné švédske stoly v hotely X-bionic Sphere.
Skvelé výkony, celková radosť zo športu nás poháňa vpred a už teraz sa tešíme na další ročník sútaží so školským športom a to nielen v atletike, pretože naši atléti sú všestranní a vynikajú v rôznych odvetviach športu.

viac foto  TU

Detská PTS, Levice

Zostavili sme družstvo najmenších, ktorí ešte nesúťažili., aby zažili fantastickú atmosféru pretekov a získali skúsenosti.
Deniska, Nelka, Roman a FIlip súťažili ako družstvo v 6 disciplínach: prekážkový štafetový beh, odhod volejbalovou loptou z kolien, štafetový beh, skok do diaľky, hod vortexom a 3.min vytrvalostný beh.
Nelka z nášho družstva, už ostrieľaná pretekárka a poučená z predošlých nepodarených štartov, išla naozaj naplno ako suverén. Skúsenosti za posledný mesiac ju posunuli úžasne vpred. Aj ostatní pretekári sa popasovali s trémou na štartoch, perfektne zvládli všetky disciplíny. Aj keď im 2x nešťastne vypadlo pri odovzdávke štafetové ringo pri prekážkvom behu, vybojovali si nakoniec nádherné 3. miesto.
Ďakujeme organizátorom, skvelá organizácia a priebeh pretekov. Odchádzali sme s výborným pocitom. Tešíme sa na ďalšie súťaže s Detkou atletikou

viac foto TU

Detká PTS, Nitra

Súťažilo sa v zmiešaných družstvách v šiestich disciplínach: štafetový beh, prekážkový beh, hod vortexom, hod medicimbalom, skok do diaľky, vytrvalostný beh.
Mladšia kategória: prvé drušstvo: Sára, Leny, Tomi, Leuška / druhé družstvo: Ľubka, Nelka, Michal, Maxo a tí si vybojovali medaile za 3. miesto
Staršia kategória: Grétka, Natálka, Lety, Adam, Mirko, Lacko bola síce v najmaldšom vydaní a súťažili o 3 roky so staršími atlétmi, ale postavili sa s hrdosťou na štart aa ukázali, čo dokážu. Keď dorastú, pôjdu bojovať o medaile .
Prvá jarná súťaž pre najmenších atlétov dopadla podľa očakávaní. Všetci, vrátane rodičov z nej mali RADOS´Ť, ktorú sme zvečnili na fotkách 
V neposledom rade ďakujeme organizátorom Detskej atletiky

vaic foto TU

1.kolo družstiev ZsAZ st. ziactvo a najml. žiactvo, Trnava

Naši najmladší atlétii mohli zažiť atmosféru pretekov jednotlivcov na krásnom atletickom štadióne v Trnave. a päť získať dalšie skúsenosti.
Ľubka, Nelka, Grétka, Lara, Lety, Domča, Ester, Radko.
Trému pred štartom už pretekári veľmi dobre poznajú a tentokrát sa s ňou popasovali. Všetky štarty sme spolu predýchali a poraidne to rozpálili. Veľké plus pridali rodičia fandením, veľmi ďakujem.
Tieto pretekové kolá nie sú hodnotené medailami, zbierajú sa body pre družstvá počas piatich pretekových kôl.. Až potom sa vyhlasujú výsledky a medaile.
Radko hosťuje v Nových Zámkoch, kde úžasne zabodoval.
Všetci si zapísali svoje osobáky, z niektorých disciplín uvedomelé rezervy. Trénuejme ďalej

viac foto TU

Denný letný tábor pre deti


Máš v obľube pohyb, šport a dobrú náladu?

Práve to sa deje v našich letných denných táboroch :-).

Pre aktívne deti od 6 do 15 rokov. Od rána šup na bicykle za poznávaním okolia, počas ktorého si vyskúšame každý deň inú športovú aktivitu. A možno práve jednu z nich si zamiluješ a budeš sa jej venovať. Prinajmenšom si rozvinieš svoje všestranné schopnosti.
Okrem pohybu máme fajn stravu a niečo jednoduché zdravé pod zub sa naučíme sami pripraviť.
Pri fyzickej námahe je celé telo vrátene mozgu viac prekrvované a okysličované, zvyšuje sa jeho pozornosť a bystrosť, obnovujú a vznikajú nové nervové bunky vďaka čomu sa zlepšuje pamäť a učenie sa novým veciam. TO práve využijeme a príjemne sa budeme vzdelávať v znení danej témy kempíku. Špotovci sú predsa vzdelaní ľudia :-)

Ešte máme pár voľných miest. Tak neváhaj a pridaj sa.

Vyplň prihlášku TU a pošli ju mailom na adresu: 1katku@gmail.com, alebo volaj +421917660355

                                                                   Detský štafetový kros

7. november v Tlmačoch,  pre atletické škôlky Nitrianskeho kraja.

Máme veeeeľa šivných prvákov a druhákov, tentokrát pre chorobnosť sa podarolo zostaviť len dve zmiešané štafety.
Prváci si užili svoje prvé atletické preteky. Spolu s druhákmi ukázali, že trému vedia nechať za štartom, majú bojvného ducha a s fantastickou dravosťou to rozbehli rono od štartu.
Najmladšia zostava štafety Leny, Ľubka, Sára, Filip, si odniesli ocenenie za 4. miesto, starši žiaľ neukončili štafetu kvôli nevoľnosti jedného pretekára zo štafety. Nuž aj to sa bežne stáva. Ale nič nebolo stratené, atléti si mohli zabehnúť trať individuálne, kde získali ocenenia: Adam 2. miesto, Grétka 4. miesto a Lara 7. miesto 
Veľkú guráž preukázali Sára a Leny, keď si 600m trať odhodlali zabehnúť súťažne ešte raz . Všetkým patrili zaslúžené odmeny a spokojný úsmev na tváričkách. Ten bol zase obrovskou odmenou pre mňa 
Organizátorom ďakujeme za skvelú atmosféru a pridaný bonus nášho olympionika Michala Morvaya so záverečnou autogramiádou


viac foto TU

                                                         254349728_621613749267462_7585725113958933928_njpg    


                                                 Majstrovstvá ZsAZ v cezpoľnom behu                                                    

Väčšina z našich atlétov sa zúčastnili na cezpoľnom behu prvý krát. Pred štartom ich ovládla nádherná tréma. Štartová pištoľ v nich prebudila dravosť, parádne to rozbehli a nakoniec si všetci nádherný slnečný, jesenno - farebný beh pri rieke Nitra užívali. Patrí im veľľká pochvala 

Na preteky sme vybrali štafetové družstvá:, ktoré si vybojovali:
starší žiaci 2. miesto,
staršie žiačky 4. miesto
mladšie žiačky 5. miesto

vaic foto TU
   1jpg


                                                      Nový film v kinách:  ZÁTOPEK                                                                   


My tréneri chceme dať  atlétom  viac ako trénig. Dávame im možnosť vyskúšať rôzne športy, aktivity, prednášame o zdravej strave, ktorú následne  aj pripravíme a zjeme :-), chodíme na sústredeina v lete či v zime, spoznávame krajinu, prírodu, ľudí, svojich súperov, kamarátov,  učíme sa spolunažívaniu.  Neoddeliteľnou súčasťou sú športové filmy. Filmovú novinku Zátopek sme si nemohli nechať ujsť a hneď pri prvej príležitosti zaplnili rady v kine :-)  Po filme sa veľa nerozpráva, skôr uvažuje.  Reflexia nastáva aj počas nasledujúcich tréningových objemovkách. Nuž, uvidíme,  čo prinesie 


kino 1jpg

                                                               Detská PTS v Trnave                                                                            


Šesťčlenné družstvo zložené z troch chlapcov a troch dievčat reprezentovalo našu altetickú škôlku na celoslovenskom podujatí detskej PTS v Trnave. Nešlo o výťazstvo alebo len zúčastniť sa, išlo o to, aby nováčikovia v našom klube ochutnali ako sa súťaži v detskej atletike,  aká skvelá atmosféra kraľuje počas pretekov a aby si odniesli jedinečný - hrejiví pocit z pretekov, kotrý budú chieť zažívať znova a znova . My trréneri  im túto radosť zo športu samozrejme splníme :-) 

. Súťažilo sa v 6 disciplínach: 
- skok do diaľky štafetovou formou
- štafetový beh cez prekážky s nadstavcom
- štafetový beh
- hod medicinbalom vzad cez hlavu
- hod raketkou na vzdialenosť
- 6  minútový vytrvalostný beh

Na štadióne vládla skvelá atmosféra, malí atléti si zmerali svoje sili s rovesníkmi z celého Slvovenska, spoznali nových kamarátov, podali skvelé výkony. Domov sa vrátili s nádielkou darčekov od Slovesnkého atletického zväzu a dobrou náladou.

viac foto TU                                                   FB_IMG_1633119813887jpg

                                                 European Kids Athletics Games Brno                                                                                                                          

Tejto medzinárodnej olympiády sme sa zúčastnili po tretí krát. Síce v menšom zložení kvôli karanténnym opatreniamno , čo nám však nebránilo  v tom, aby sme si naplno užívali športové trojdnie. 

Všetko šlo  podľa očakávaní, bolo to  o prekonávaní svojich osobných rekordov a následných zistení, že máme rezervy, chceme byť lepší, chceme pridať, trénovať.
Podujatie bolo velkolepé a pompézne s  príchoťou pravej olympiády, kde nechýba slávnostné otvorenie, olympíjsky oheň, sprievodná ceremónia, fantastický ohňostroj
Tešíme sa na ďalší ročník

viac foto TU DSC_0545JPG

                                                               Atléti v Raji                                                           

Atléti na sústredení v Slovenskom Raji na chate pri penzióne Salamander, Palcmanská Maša. ( ubytovanie dostalo od atlétov najviac bodov z našich pobytov 
Pobyt a tréningy v hornatom teréne sme si už dávno obľúbili. Prvá tréningová jednotka - ranný beh do kopcov bol pre nás samozrejmosťou a každodenným štartom do nového dňa v Raji.
Druhá fáza tréningovej jednotky bola v podobe turistických výprav. Tie sa niesli pod názvom: „Mucko, tomu ver!“ 

A hneď prvý deň šup ho na okružnú trasu, ktorá viedla okolo priehrady Palcmanská Maša, Stratenskej píly, z výšky Havranej skaly sme si krásne čekli Slovenský raj a nakoniec nás v Stratenej schladil letný dážď. 

 Druhý deň nás čakali rebríky, reťaze a čarovné prostredie ponúkaných scenérií v Zejmarskej a Geravách

Tretí deň neodradení predpoveďou celodenného dažďa, sme sa nechali schladiť ľadovou krásou Dobšinskej ľadovej jaskyne. Tu, kde všetci turisti končili, my sme začínali a vybrali po modrej značke k Zelenej jaskyni. Na cestičke Tiesňavou sme si pripadali ako Charlie Sheen ( z filmu Čata ) v hustom, vlhkom, nepriechodnom Vietnamskom pralese. Len v tom našom raji bolo trošku chladnejšie. Praktický poznatok: niet nad kvalitný pršiplášť, topánky nakoniec tiež premoknú všetky. Keď už bolo všetko mokré, nevadil nám už ani odkvap a s radosťou sme si skočili do každej mláčky a valiacej sa dažďovej vody . Štvrtý deň sme sa cítili už naozaj ako v raji, keď nám od rána svietilo teplé slniečko a umožnilo vychutnať si plánované veslárske preteky na priehrade a odvážne skoky do vody.
Tretia fáza každý podvečer bola v kľudnejšom móde. Drilovala sa technika hodov a vrhov, koordinácia, reakčné hry a nechýbal samozrejme statický strečing.
Známu zdravú stravu športovca už všetci dobre poznajú. Počas týždňa si ju každí povinne vyskúšal bez prisladenia aj napriek výrokom: „ja toto jesť nikdy nebudem“. Všetci si k základu pridali to svoje a môžem povedať, že si základ športovej stravy nakoniec aj obľúbili, Mucko, tomu ver!
Na záver ale predsa veľké Ďakujeme patrí MTZ Mariánovi a shift supervisor Janovi, bez ktorých by sme sa do Raja nedostali.
Osviežený horskou klímou, magickou silou prírody a krásne vyčerpaní tréniovaním nasleduje pre atlétov regenerácia a v septembri natrénované rozbalíme v nasledujúcom pretekovom období.


viac foto TU 


DSC_0632 2JPG

Prázdninový denný kempík atlétov II.

Denný kepmík II./ pokračovanie Master Graduate of Athletic Camp ŠAK 2021

V pondelok noví aj tí z predošlého týždňa bicyklom po cestách aj necestách objavili krásne zákutia popri Dunaji, zložili sľuby ako v starovekom Grécku pred olympiádou a zdolali okružnú 30 km cestu.
V utorok okrem atletických disciplín súťažili na turnaji v stredovekom šerme za pomoci skvelých šermiarov z Falky, s ktorými spolupracujeme už tretí rok. Poobede zrelaxovali a uvolnili telo jógou s Adrianou Mahajan .
V stredu mali česť zatrénovať si Capoeiru s majsterkou Európy Žani a trénerom, viacnásobným majstrom Tomášom Vu Thanh. Po obede nasledoval vytúžený plážový volejbal na Mrtváku.
Štvrtok šprint bicyklami do Iže. Aj cez prázdniny fungujú mozgové závity a tak sme v tamojšom novom múzeu získali nové poznatky, pospájali jednotlivé obdobia histórie, ktoré sme si športom predstavili v utorok. Poobede nás tréner Fero Dosudil z Kajak kanoe klubu v Komárne veľmi potešil svojou dôverou a po krátkom zaškolení pustil na vodu.
Piatok po druhý krát Kristi na tenisovom kurte zápasmi rozprúdila krv v žilách a po obede sme ukončili a vyhodnotili celý dvojtýždňový cyklokempík na osviežujúcom kúpalisku.
Náš cieľ predstaviť deťom rôznorodosť športových odvetví v Komárne sa podaril. Všetci si vyskúšali predstavené športové činnosti, verní atléti si rozšírili všestrannosť pohybu, niektorí účastníci si našli novú záľubu a ďalším sa dostala do povedomia.
Záver: športom sa všetci počas letných prázdnin úžasne zabavili a krásne zdravo unavili a účastníci, ktorí bicyklom zdolali 120 km a absolvovali všetky športové aktivity, získali titul Master Graduate of Athletic Camp ŠAK 2021

viac skvelých akčných foto TU

DSC_0854JPG


Prázdninový denný kempík atlétov I.

Prvý deň sme nazreli do histórie atletiky a zložili sľub ako kedysi v starovekom Gerécku pred olympijskými hrami. To nám pomohlo prekonať nástrahy, ktoré nás čakali hneď prvý deň. 18 km cyklotrasu v blate a horúčave poniektorý s vypätím posledných síl nakoniec vďaka tomu zvládli. Po chutnom obede sme načerpali oäť sily, vyrobili si relaxačný chodník v átriu školy, parádne zrelaxovali a oslávili aj Matejove narodeniny.
Ďalšie dni sme dianie v kempíku nasmerovali na rozvoj všestrannosti mladých atlétov a okrem atletiky a cyklistiky venovali aj iným športom. Navštívili sme športové kluby kajak a kanoe, tenis TK Spartak, capoeira a niečo nové sa naučili. Zvládli sme aj technické problémy a potrebný servis bicyklov sme zvládli na 1. Posledný deň sme sa krásne uanvlili na miestnom kúpalisku a na koniec si pripravili zdravú maškrtu: sezónne ovocie a kukuričné lupienky zaliate roztopenou horkou čokoládou. Nový atléti sa tak trošku čudovali a za sladkú maškrtu to veru veľmi nepovažovali. Ostatní sa otočili v rade viac krát a úžasne si pochutnali.
Ďalší týždeň na bicykloch pokračujeme v rozvoji športovej všestrannosti a opäť si niečo chutné - zdravé pripravíme

viac foto TU

DSC_0527 3JPG


                                                   1. miesto PTS     

štvorčlenné družstvo našich najmensích: Grétka, Samia, Michal a Lacko reprezentovali náš klub v Zlatých Moravciach na detskej PTS.
Súťažné disciplíny pre celé družstvo:
• Skok do diaľky z miesta štafetovou formou
• Štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky
• Hod volejbalovou loptou spoza hlavy z kolien
• Štafetový beh
• Hod raketkou na vzdialenosť z miesta
• 3 minútový vytrvalostný beh
Supre atmosféra, občerstvenie od odrganizátorov, úžasne fandiaci rodičia, čo vaic potrebujeme k skvelým výkonom. Atléti sa snažili a vydali zo seba naozaj všetko, čo sme sa za tú krátku dobu stihli naučiť, ba dokonca aj viac a zaslúžili si 1. miesto. Huráááááá.
Detskú ateltiku si zamilovali a ja urobím všetko pre to, aby napredovali, rozvíjali svoje schopnosti a mali radosť o špportu 

viac foto TU

  DSC_0269 2JPG                                   LETO  a denný kempík s atlétmi                                                     

Pozitívne naladené veríme, že sa počas letných prázdnin budeme môcť opäť stretnúť.  Preto aj napriek terajšej situácii plánujeme pestrý program  a riadny  zaberák na bicykloch a iné zaujímavé aktivity pre deti plné energie. Tak ako minulý rok sa deti krásne vyčerpajú a odnesú si pekné zážitky. 

Teší sa na vás   Anet a Katka                                                                                                                                                                                                        

Atletické  ľadové medvede alebo Mikuláš trochu inak

U nás v klube to máme pestré, stále sa niečo deje, tréningy sú práve tejto zvláštnej dobe rôznorodé. Nadšenci atletiky a športu  radi prekonávame svoje ja, napredujeme. Pred mesiacom sa zrodila myšlienka a rovno hodená rukavica - výzva „ľadové medvede“. Rukavica dvihnutá rovno s vypovedaným dátumom „ na Mikuláša to dáme“.

Niečo o otužovaní a správnom dýchaní už vieme, aj ako vyjsť zo svojej komfortnej zóny a spraviť niečo dobré pre seba, pre zdravie. Každý sa pripravoval po svojom, ale obavy a neistotu sme riešili spoločne.

A prišiel deň D. Slnečné počasie, vzduch má 12 °C, voda 6°C.

Krátky rozbeh po našom ovále na „Mrtváku“ s vetriskom s pätách. A potom už len v plavkách a mikulášskou čiapkou,  pokojným a kľudným krokom ako ľadové medvede, ponárame sa do mŕtveho ramena Váhu. Mamičky čakajúce so županmi na brehu prestávajú dýchať miesto nás. My zatiaľ v pohode predýchavame  svoje obavy a nechávame ich rozplynúť a odplávať v chladnej vode. Neviem čii medvede vo vode ujúkajú, ale atletické ľadové medvede sa takto s úsmevom tešia.

Po chvíľke pomaly z vody von, osušiť sa a ešte zabalení v deke vychutnávať, vnímať ten nový, zvláštny, mrazivo teplý a úžasný pocit.

O chvíľu si spoločne pochutnávame na zdravom kuracom vývare. Teší nás pocit, že sme opäť prekonali samých seba. Preto zlá nálada či pochmúrne myšlienky u nás nemajú žiadnu šancu.

Ďalšia rukavica je hodená, k ľadovým medveďom patrí mráz, a my sa preto znova stretneme na Silvestra. Ddúfame, že aj nasneží. Kým sme sa kúpali, našli aj diváci, ktorí vyzerali, že by sa chceli pridať. Nuž, nabudúce neváhajte, ďalšie výzvy zverejníme na našej  web stránke, Facebook stránke a na Instragrame.

viac foto TU

                                           05_2jpgEUROPEAN KIDS ATHLETICS GAMES

Brno 6.- 9.9.2020

15. ročník najväčších žiackych pretekov v Európe a my sme boli už po druhý krát účastníkmi.
Celosvetová pandémie ochromila život aj v športe a niektoré krajiny sa nemohli zúčastniť.
Boli nastavené prísne opatrenia, rúšky, dezinfekcie, odstupy...
Napriek všetkému skvele pripravené podujatie bolo opäť velkolepé s pravou olympijskou večernou scenériou.
Naši mladí atléti si atmosféru atletických hier užívali naplno aj vďaka starostlivosti tréneriek a nastávajúcej fyzioterapeutky Emky, tréma pred jednotlivými štartmi bola čiastočne zažehnaná
Príprava, ktorá pozostávala z letného sústredenia a tréningov im priniesla na tomto podujatí ovocie v podobe skvelých osobákov. A to u každého jedného zúčastneného pretekára. Práve to bolo našim cieľom.
S takým osobným rastom sa školský rok začína báječne a verím, že porastú nie len v športovej oblasti 
Od atlétov bolo počuť opakované "ďakujem trénerka, že sme tu, že sme sa mohli zúčastniť, pretekať práve my a tu, je to skvelé" ....a k tomu tie ich veselé šťastné oči, ... scéneria na nezaplatenie = Komárno má atlétov telom aj dušou
... a v neposledom rade Ďakujeme za všetko, partí práve usporoiadateľom 

viac foto Tu alebo  https://drive.google.com/…/1WbQ86R5q8HD0LK1prJgEK5cjHMVAxoH

 DSC_0427jpg


  detská  PTS v Šamoríne

ako predskokani pred známou atletickou súťažou PTS kde sa večer predviedli známi špičkoví atléti, sme sa aj my mali možnosť zúčastniť a s atlétmi z ostatných klubov atletických škôlok Slovenska si zasúťažiť

Aj keď naše družstvo bolo bez akejkoľvek tréningovej prípravy, pretože trénovať začíname až v októbri, vydali zo seba všetko a aj za najviac obávaný vytrvalostný 6 min beh s prenášaním loptičiek im dávam 1*

Dobrý pocit, nadšenie a radosť detí bolo krásne prežívať s nimi. Užili sme si prostredie aj veľkolepú atmosféru.
Atléti sa už tešia na tréningy - a ja len verím, že mám terajšia situácia naozaj dovolí od októbra trénovať, rozvíjať a zdokonaľovať svoje schopnosti

6 členné družstvo ( 3 dievčatá a 3 chlapci / Viki, Domča, Ester, Jakub, Boris, Tomáš), súťažili v šiestich disciplínach: skok do diaľky znožmo štafetovou formou, behu cez prekážky, v štafetovom behu, v hode medicinbalom vzad cez hlavu, v hode vortexom a v 6-minútovom vytrvalostnom behu

viac foto TU


                            DSC_0270jpg         DSC_0083jpg

    

 SÚSTREDENIE Šachtičky - kopce, kopce, kopce

...a hneď rovno z vlaku poď ho do kopcov....
Btožinu sme poslali autom na chatu a všetci pešo zo sídliska Sásovej výstup po modrej turistickej značke na Pánsky diel. Po slušnom výkone už len skotúľať sa dole do chaty na špagety. Najmladší mali tak hneď od začiatku jasné, že sústredenie je poriadna zaberačka :-) ...a to aj vďaka starším atlétom, ktorí im to predviedli v plnej paráde s odhodladím a elánom  a naladili na tu správnu nôtu
Rozvinuli sme svalovú silu a pružnosť, ekonomiku behu, rozvoj submaximálnej sily a rýchlosti, rozvoj silovej vytrvalosti a zlepšili úrovň anaeróbneho prahu

náš každodenný chlebíček:
1 fáza: ranné bežecké tréningy na rôznych sklonoch svahu
2 fáza: denná turistika po okolí v svižnom tempe
3 fáza: podvečer: technika hodov ( kriketka, vortex, oštep, guľa), loptové hry, tenis, stolný tenis, biliard

+ pridaná hodnota: príbehy, hystória a dejiny národa pri návšteve bunkra MorHo, botanika a liečivé bylinky, piesne, strava športovca, ranné horské výhľady na východ slnka, kúpanie v jazere, sauna, masáže

" ....tak toto bolo perfektné,... to bolo fakt supeer, ......zomrem, ale paráda" - vyjadrenia atlétov po jednotlivých  tréningových fázach

.A  teraz už len poriadne zregenerovať 

viac krásnych foto TU, alebo : https://ulozto.sk/tamhle/0MjgMQ70htqx

                   web 01jpg web 02jpg

ACTIVE LIFE

Aj počas prázdnin aktívne....

.... v Košiciach moje rodné mesto predstavujem svojim deťom práve náročným behom do kopcov. 
Spoznávajú Košice, priateľských košičanov a Košice spoznávajú šikovných atlétov z Komárna. 

Radko na behu Active life - poznaj behom Pereš, naviac absolútny víťaz na trati 4 km. A to sme mali v pláne pôvodne len tak na záver celodennej túry v kľude sa vybehať...

V tomto prípade u Radka sústredenie v Tatrách zabralo na 100 %, isť až za svoje hranice a lietať.. Úžasnéééé

... v prípade vzlietnutia hlavne pri behu Active Life vo Výšnom Opatskom, keď sa dal omylom na dlhšiu trať 8km. Trasa náročný súpaním strmým lesným terénom, ale o to krajšia, s väčším entuziazmom a pocitom dokonalosti a objavovaním svojho JA... Nádherné výhľady z kopca dávajú doslova vzlietnuť 

https://www.projektactivelife.sk/ https://www.facebook.com/active.life.sk

Rodičia mojich atlétov, neváhajte pochváliť svoje deti, aké májú aktívne prázdniny, posielajte maily

viac foto TU

                  web 02jpg    5web 01jpg


ŠAK denný kempík

denný kempík  - denne športom nabitý program, večer rodičia nespoznávali svoje tak krásne unavené deti :-) 

celé 2 týždne sa niesli pod heslom  - HISTÓRIA ATLETIKY.  Začiatok sme vzali rovno od podlahy a presunuli sa do roku 776 p.n.l. na prvú olympiádu.  Tak ako vtedajší antickí športovci zložili sľub Diovi, tak aj kempíci zložili sľub čestného, uvedomelého, atléta... a fakt sa od tohto momentu snažili. Sem tam sme počuli nevládzem, alebo je mi teplo...ale všetko prekonali.  

ďalšie dni   ateltický deň na ihrisku, preteky, súťaže, po obede rozprávanieo tom, ako to asi bolo v starovekom antickom grécku... V Kelemantii - rímsky castel v Iži - nás čakali Szili a Tomáš z Falky, predstavili historický šerm a niečo aj naučili, zorganizovali pre deti na hradbách turnaj. Nechýbali  súťaže v družstvách,  bicyklové výlety, kúpaliso, hipoterapia a jazda na koni, opekanie, lezackú stenu.  

 Počas celého športového týždňa sme striedaním jednotlivých špotrových činností a prostredia rozvíjali pohybovú všestrannosť, silovo-vytrvalostné, silovo-rýchlostné či koordinačné schopnosti, odvahu, obratnosť, sebavedomie, zodpovednosť, emocie,  rozvinuli sme si pohybovú fantáziu, nachádzali nové pohybové vzorce  a schopnosti, o ktorých sme niektorí ani netušili, že v sebe majú a v neposledom rade znásobili radosť z príjemných letných prázdnin. 

viac foto TU

                                      14jpg

.

LETO - TATRY - ATLETIKA

....3 heslá spojili 5 atletických klubov: AKAZA - Žilina, BŠK - Banská Bystrica, FUNY - Piešťany, AK Jablonica a ŠAK Komárno, ktoré to parádne rozbalili na začiatku prázdnin, spoznali sa nie len ako súperi ale aj kamaráti
Mojim cieľom pre mojich atlétov bolo upevniť im sebavedomie, pritvrdiť v trénovaní, uvedomiť si svojich kvalít ale aj medzier, dokázať ísť až na svoj vrchol a nebáť sa vzlietnuť.
Všetko sa potvrdilo, ja som im pomohla prekonať seba a priznávam atéti mňa - v Tatralandii ma prehovorili na každý jeden tobogán, úúúúúžasné spolu vzlietnuť , ďakujem, ste skvelí 
Teším sa s vami na všetko 

viac foto TU

f26d5f91-9471-428e-a73b-160abbb04168JPG

DISKOKILOMETER v Nitre 

26.6. sme sa vybrali do Nitry aby sme dali  1 km.   Všetci zúčastnení dobehli  na stupeň víťazov :-)
Hanka 2. miesto  Dominika 1. miesto   Radko 3. miesto  Emka 3. miesto

viac foto TU
                                                                    wjpg 

Vytrvalosť  nemá každý, ale zopár našich atlétov tentokrát prekonali sami seba a objavujú nepozanané :-)  .... tak teda môžme pokračovať .... 

viac foto TU

                                                       safe_image 2jpg
LETNÝ DENNÝ TÁBOR

.

..pre našich atlétov ale aj pre ostatné deti od 6 rokov. Neseďte doma, ale rozvíjajte svoju prirodzenú všestrannosť. My tréneri radi budeme súčasťou vašich prázdninových dní, navedieme vás hravou formou k športovaniu, zdokonalíme, skúsime aj niečo nové kde nájdeš svoje nové dovednosti, pojdeme sa okúpať, zájdeme do lesa, do knižnice na športový kvíz,  nebudú chýbať sútaže, preteky a pokladovka.


vyplennú prihlášku prosím čím skôr zaslať na mail: 1katku@gmail.com                                                  prihláška TU
informácie na tel. čísle: +421 917 660 355


                                                                                    denn tborpngCOVID 19 -  POVOLENÉ TRÉNOVAŤ 

možnosť trénovať v skupinách využívame v prírode. V Komárne na Mŕtvom ramene Dunaja,  na "Mrtváku"

pre najbližšie obdobie pokiaľ deti nebudú v škol, tréningy pre atletickú škôlku ZŠ Komenského aj ZŠ Rozmarínku spolu sú na Mrtváku:
streda 16:00 - 17:30
piatok 16:00 - 17:30

tréning pre atletickú prípravku a mládežnícku atletiku sú taktiež na "Mrtváku"  alebo iné miesto podľa dohody
streda 14:00 - 15:30
piatok 14:00 - 15:30

                                                                          end01jpgtafeta 02jpg tarty 01jpg

TRÉNINGY NA DOMA POČAS  MIMORIADNEJ  COVID -19   SITUÁCIE

 všetci atléti ( nový aj "starí" ) vedia, že pred tréningom nesmie chýbať dynamická rozcvička a po tréningu statický strečing

. ... do tréningových denníkov si zapíšte, ako vám to išlo, a koľko ste toho zvládli naskákať :-) Môžte mi písať hneď do správy vaše závery :-) Na spoločnom tréningu si to vyhodnotíme. Teším sa na vaše výkony


Trening švihadlo   

..na doma, alebo vonku v prírode - tam si dajte ešte 10 minút beh na rozklusanie 

...ak ešte nie ste kamarát so švihadlom, tak to dajte bez neho

                                                                                        trning vihadlo 01png

Tréning  krátke šprinty

k zdraviu prispejeme aj pohybom na čerstvom vzduchu     
                                                                                                              trnig printy v prrode  01jpg

Tréning schody

 - ďalšia možnosť tréningu na doma, využiť môžte schodisko paneláku

- atléti tento tréning veľmi dobre poznajú a možno si dajú aj ďalšie kreácie na schodoch ako drepy, výskoky....     


                                                                                                                                                 schody 01png                                 

Prázdninový tréning pre atletickú škôlku                  

atlléti spolu zo ZŠ Rozmarínky aj ZŠ J.A. Komenského
vo štvrtok 20.2.2020
od 14:00 do 15:00 na Mrtváku (zraz pri rešt. Apáli)                                 

Prázdninový trénig pre atletickú prípravku - SCHODY

v stredu 19.2.2020
od 14:00 do 15:30 pri Lapidáriu

 European kids athletics games 2019 v Brne

...9. - 12.9.2019 zažili sme neopakovateľné 3 dni nabité skvelými výkonmi atlétov zo 17 štátov Európy a z 145 oddielov,vrátane nás :-)
Osem pretekárov reprezentovalo náš klub Viktóia, Sofia, Nina, Eszter, Dávid, Radko, Dominik P. Dominik N.
Takú hmatateľnú trému mojich pretekárov (aj moju) som teda ešte nezažila. Mrazila a pálila zároveň krv v žilách.
Niektoré štarty a výkony sa podarili, niektoré sa stali nočnou morou...všetky boli poučné a nezabudnuteľné, úžasné

Skok do výšky vyšiel parádne Dominikovi N, beh na 800 m Sofii, beh na 600 m Radkovi a novej členke Eszter okrem 600 m aj beh na 60 m.
Dávid povzbudzovaný burácajúcim publikom z tribúny (Dávid ideeeeeeeš, poóóóóóď Dááááávííííííd), zabehol finálovú 60-tku so 4 najlepším časom

 A to v klube trénuje iba necelé 4 mesiace. Potiahneme na medailu  A veru nie je sám, ktorý mal šancu. Potenciál vidím aj v ostatných.
Všetci, naplnení novou energiou a nadšením prekonávať svoje maximá, si stanovili svoje plány do budúcna.
Celý pobyt v Brne na olympiáde sme si naplno užívali, získali nové priateľstvá, oslávili narodeniny Viki a navzájom sa zblížili.
Komárno má skvelých atlétov

1jpg   2jpg

5 kolo oblastných pretekov ZsAZ 7.9.2019  Nových Zámkoch 

......s radosťou odpretekané
Do tajov pretekových štartov sme zasvätili novú členku Eszter Gyuricsek. Uúúúúžasnéééé, v behu na 150 m prvá v rozbehu a celkovo krásne 11. miesto z 88 pretekárov

Chalani: Lukáš prvý v rozbehu na 600 m celkovo krásne 11. miesto. Heiko si skúša atletiku, s veľkou trémou v behu na 600 m sa držal vpredu, potrénujeme vatrvalosť v rýchlosti a pobeží tak až do konca. Heiko, si skvelý

Radko kvôli zranenému kvadricepsu dnes nebežal. Vrhal po prvý krát guľou, prevrhal sa do finále a zabodoval na 4. mieste

ZAĆíNAME

  ....resp. v auguste pokračjeme v trénovaní. S pretekármi sa pripravujeme na ďalšie súťažné kolá, majstrovstvá ZsAZ, MS vo viacboji, ktoré nás čakajú v septembri, kedy sa zúčastníme na  European kids athletics games v Brne

Kto  má chuť a chce si vyskúšať atletiku, je výtaný. Info  o letných tréningoch vám podá tréner: /kontakt. S bebžnými tréningami začíname v septembri,  viac info tu: /o-nás/index


                                                                                basty 11jpg  Detské atletické hry pre MŠ

21. mája pre detičky z MŠ Eotvosa.
...parááááda, také šikovné deti a pani učiteľky treba hľadať... ... v našom meste sme ich našli :-)
Všetkých sedem pripravených disciplín hravo zvládli.
Beh cez frekvenčný rebrík, hod medicimbalom, hody na cieľ penovým oštepom, loptičkou a vortexom, prekážkový beh/šprint, slalomová dráha s kotúľom vpred a skoky v škôlke. Súťažilo 43 detí, postupne si všetky disciplíny vyskúšali aj deti z nižších ročníkov, ktoré sa prišli na dvor zabaviť.
Radosť detí bola neopísateľná a tá naša sa znásobila :-).
Deti sa zoznámili so Spajkym, ako s maskotom Detskej atletiky. Niektorí aj všeobecne so zvieratkom , ktoré tohto maskota symbolizuje - rysom - našou voľne žijúcou mačkovitou šelmou. Spajkyho odznaky všetkých potešili :-)

Nakoniec sme aj my boli odmenení kavičkou a čokoládou. ĎAKUJEME pani riaditeľka

viac foto TU


                             02jpg                01jpg

Detské atletické hry pre MŠ

pondelok 20.mája, si deti z MŠ Lodná vyskúšali, aké je pretekať v detskej atletike....a ako inak, páčilo sa
Zúčastnilo sa 60 detí, predškolákov aj tých mladších. Vyskúšali si všetky stanoviská, odmerali sme skoky dodiaľky štafetovou formou, beh cez frekvenčný rebrík, hod medicimbalom, hod na cieľ penovým oštepom a loptičkou, beh cez prekážky. Všetko zvládnuté a za odmenu všetky deti odmenené odznakom Spajkyho - maskota Detskej ateltiky :-)

viac foto TU
              04jpg               03jpg

2. kolo ZsAZ súťaže družstiev staršieho žiactva a najmladšieho žiactva

18. máj Trenčín.
Na trojboj ( beh na 150 m, skok do diaľky a rýchlu chôdzu na 500 m) sa vydali do Trenčína traja pretekári Kristián, Radko a Lukáš. Vštci podali super výkon. Nesklamali ani v skoku do diaľky, kde vidím veľké nádeje :-) 
Rýchla chôdza bola pre nich novinka, ale nerobili si z toho ťažkú hlavu, aj sa popri tom na dráhe porozprávali, Radko si zabudol zaviazať šnúrky na botaskách..., pri chôdzi nevadííííí.... vpohode dokráčal do cieľa

Naviac preskúmali disciplýni, výkony, techniku a starších žiakov a hlavne žiačok - čo vám budem hovoriť, sú to normálny chlani :-)
A atmosféra, ako inak, paráááádna

viac foto TU

                                                                                 001jpgII. ročník Olympiády - 5 boja, žiaci tretieho a štvrtého ročníka

17. mája, kedy súťažili žiaci druhého stupňa z tretieho a štvrtého ročníka, nabral tie správne grády
Beh na 60 m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou, beh na 400 m a štafetový prekážkový beh. Pretekári tieto disciplíny absolvovali všetky a dali do toho naozaj maximum. S obdivom sme slodovali ich výkony, kde prekonávali samých seba. Priam to kričí z fotiek.... :-)

Dievčatá a chlapci, ste všetci úžasní .....
Pozývam vás trénovať do nášho klubu, môžte sa stať členmi atletického zväzu, zdokonaľovať sa a zúčastňovať sa s nmani na pretekoch. Okrem pretekania zažijete aj dobrú zábavu a neopakovateľnú atmosféru

viac foto TU

                  001jpg              002jpg

ll. ročník OLYMPIÁDY  - 5 boj, žiaci prvého a druhého ročníka ZŠ

 - pre prvý stupeň ZŠ Komárano sa konala 16. mája na ZŠ komenského. Zúčastnili sa ZŠ pohraničná, ZŠ Eotvosa a ZŠ Komenského.
10 členné družstvá súťažili ako jednotlivci a zároveň zbierali cenné body pre svoje družstvo do celkového vyhodnotenia.
Počas podujatia panovala dobrá nálada, pretekari vydali zo seba to najlepšie, pani učiteľky povzbudzovali a ktomu všektému hrala dobrá hudba a nálada.
Rozdalo sa kopec diplomov a medailí. Poniektorí vyhrali nie len jednu disciplínu :-). Nakoniec boli odmenení aj všetci zúčastnení.
V celkovom hodnotení za dva dni, po spočítaní všetkých bodov bolo poradie škôl nasledovné:
1. miesto ZŠ J.A. Komenského
2. miesto ZŠ Eotvosa
3. miesto ZŠ Pohraničná


viac foto tu

                                    001jpg    002jpg 1. kolo ZsAZ súťaže družstiev najmladšieho žiactva v Nových Zámkoch  

Štafetu 4 x 60 m, v ktorej sme mali úplne nového člnena a techniku chalani nacvičovali deň pred pretekom, zabehli úplne fantasticky. V rozbehu na 1. meste, celkovo z 19 štafiet im patrí 7. miesto.
Všetci piati zúčastnetní: Radko S., Dominik N., Dominik P., Kristián H. a Lukáš S. si zabojovoali v 3 boji: 60 m, hod kriketkou a 600 m.
Niektorý majú prvé štarty a prvé strašné trémy zo štartov za sebou, yapísané prvé pretekové časy, ostatní si zlepšili svoje osobáky.
Väčšina obávala z behu na 600 m a nechceli ani na štart vôbec nastúpiť, nakoniec zo štartu vybehli s úsmevom na vtari a bola to najväčšia radosť. Hlavne náš nový pretekár Lukáš si to krásne vychutnal a pár metrov viedol húf chlapcov v tomto behu
.... to sú tie pravé športové endorfíny......

viac foto tu /foto-2018/2019

 

                                                     01jpg

Medzinárodný pouličný beh Komárno - Komárom

beh pre radosť a zdravie - a v duchu tohto hesla to prežívali deti aj rodičia,  od rozcvičky až do cieľa
...v disciplýnach od tých najmenších škôlkárov na trati dlhej 200m, I. supeň ZŠ 800m, II stupeň ZŠ 1500 m a 5 km pre rodinný beh, kde bežali Viki, Zoé a Naty so svojimi najbližšími

...niektorí ukázali svoje kvality a obsadili popredné miesta: Kristián 2. miesto, Lukáš 3. Miesto, Sofi 9. miesto, Laura 10. miesto
... všetci dobehli s úsmevom a prevzali si svoje ceny
viac foto tu /foto-2018/2019


                                                                        1jpg
Štafetová liga a detská P-T-S, Nitriansky kraj

14.apríla,bŕŕŕŕ chladno a vyzeralo to na dážď....nevadííííííí, naši najmenší z ateltickej škôlky nie sú z cukru a ráno o 6:15 už boli nastúpený na železnicnej stanici, pripravený na odchod - smer Nitra.

Dve zmiešané družstá chlapcov a dievčat, všetkej vekovej kategorie z ateltickej škôlky. Celkovo 12 detí si parádne úžívali dopoludnie plné súťaženia. V disciplínach: hod medicimbalom,hod vortexom, trojskok do dialky, štafetový beh, prekážkový beh, 6 min vytrvalostný beh, si počínali všeci fantasticky. Prekvapením pre mňa bol príve vytrvalostný beh, ktorý poniektorým robí problém. Ale ukázali, že vedía zabrať a tento beh zvládli úplne skvele. Máte smolu decká, toto vám nedarujem, od teraz na tréningu žiadne divadielko    :-)

V detskej štafetovej lige súťažilo celkom 15 družstiev, naši najstarší získali krásne 3. miesto (Dominika Horňáková, Hanna Ujjová, Alexej Prokopec, Radko Sirotek)
ďalšie dve štafety sa umiestnili na 11. a 12. mieste
Aj družstvá P-T-S nakoniec svojím úsilím získali krásne umiestnenia 6. a 12. miesto

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      2jpgHalové majstrovstvá krajov západného Slovenska a prvé halové zlato 

Majstrovstvá krajov západného Slovenska v halovej atletike mladších a najmladších žiakov sa konali 20.januára. Banskobystrická hala sa ráno naplnila 266 pretekármi z 20 oddielov. Tréma, vzrušenie a očakávania viseli vo vzduchu, skákali a bežali s atlétmi, boli takmer hmatateľné.

Päť žiakov, atlétov ( Sofia Marárová, Zoé Bónová, Viktória Baloghová, Dominik Novotný a Radoslav Sirotek) pod záštitou trénerky Katky Sirotkovej reprezentovali atletický klub  – ŠAK. Na majstrovstvá sa pripravovali niekoľko týždňov a dúfali prinajmenšom v zlepšenie osobných rekordov. Okrem týchto súkromných úspechov jedincov sa naplnila aj túžba získať medailu, tentokrát to bola  zlatá a strieborná.

Celkovo v hale prebehlo 591 štartov. Naši mladí atléti súťažili v nasledovných disciplínach

Beh cez prekážky na 60 m: výborná šprintérka Zoé na skvelom 5. mieste, Sofi na 12. a Viki na 13. mieste

Beh na 60 m: Dominik 19. miesto

Beh na 150 m: Zoé 13., Sofi 22. a Viky 33. miesto

Beh na 600 m: Zoé 12, Viki 24. Sofi sme čakali na medailovom umiestení, avšak nedorozumením jej uniklo a spolu s ňou sme si v cieli preto poplakali. Nakoniec to bolo pre ňu 23. miesto.

Beh na 1000 m:   súper snažiaci sa predbehnúť Radka, mu v polovici pretekov zašliapol na pätu tretry,  Radko ju odkopol a do cieľa s jednou tretrou dobehol na 1. mieste

Skok do diaľky: Dominik a Radko si vyskúšali pre nich túto novú pretekovú disciplínu. Dominik sa umiestnil na 11. mieste, Radko postúpil do finále a vyskákal si úžasné  2. miesto.

Unavení, no naplnení skvelou atmosférou, novými skúsenosťami, zážitkami a priateľstvami sa atléti vrátili do školských lavíc a na ďalšie tréningy. Naďalej sa zdokonaľujú a tešia na ďalšie preteky, kde prekonávajú samých seba. Práve to je hlavným cieľom, nájsť v sebe plamienok, rozohniť ho, zlepšovať sa, napredovať.
viac foto tu

                                                                          4ajpg

Čertovsky Mikulášske preteky

 Aký by bol tréning na Mikuláša, ak nie čertovsky dobrý. Pripravili sme pre malých atlétov súťaže v družstvách. Podávali svoje najlepšie výkony a zbierali body pre družstvo. Na šiestich stanoviskách ich čakali: šprint, beh cez prekážky, hod oštepom, medicimbalom, skok do diaľky z miesta a vytrvalostný beh. Vianočnú hudbu, ktorá sprevádzala preteky, do rytmu prekrikovali deti z druzstiev svojim povzbudzovaním. Všetci sme si užili   ňskvelú pretekársku atmosféru a kopec zábavy.

Mladí atléti z prípravky dokázali, že sú úžasní rozhodcovia. Spočítali a vyhlásili výsledky súťaže,  každému rozdali zaslúžené balíčky .Za odmenu si dali posilovaci tréning :-)

viac foto tu

1ajpg 1bjpg

Plán atletickej škôlky na mesiac NOVEMBER

Členovia atletickej škôlky úspešne preskákali tréningový plán na mesiac november. Schválené, podpísané.

november - finis ejpgDetský štafetový kros v Nitre 

Tentokrát si štafetu 4 x 500 m, zloženú z dvoch chlapcov a dvoch dievčat zabehli ďalší pretekári z nášho klubu: Matúš, Radko, Dominika, Dianka a Noe ako náhradník. Atléti si vybojovali krásne 2 miesto 
Napriek tomu, že sme mali rôzne vekové zloženie družstva, svojim úsilím a vydaním zo seba maxima, podávali si štafetový kolík a do cieľa s ním dobehli na zaslúženom druhom mieste. Z umiestnenia a vecných cien sa veľmi tešili.
Mali sme fanúšičku Hanku - Matúšovú sestričku. Na mieste sme sa rozhodli, zapojiť ju do preteku jednotlivcov v rámci podujatia Nočný beh Nitrou.
Hanka ani len netušila, že sa v ten deň postaví na štart. A ukázala, že to pre ňu vôbec nie je žiaden problém a tréma veľká neznáma. A tak ako ona fandila našim, tak naši fandili jej. Vo svojej vekovej kategórii, 500 m trať zdolala ako prvá a patrí jej zaslúžený obdiv a potlesk.
Hanka, berieme ťa do nášho týmu, kde zažiješ kopec zábavy :-)
                                                                                                finisjpg  


 Kros pre atletické škôlky Nitrianskeho kraja  v Nových Zámkoch 

Aj pre atetické škôlky pripravili koordinátori detskej atletiky v Nových Zámkoch, v parku pri štadióne na Sihoti, trať pre detský štafetový kors, 1 kolo.
Pretekov sa zúčastnilo 10 družstiev.
Jedna štvorčlenná štafeta zostavená z dvoch chlapcov a dvoch dievčat na trati dlhej 500 m, si za krásneho slnečného jesenného počasia podávala štafetový kolík. A išlo im to všetkým fakt dobre, z rúčky do rúčky.
Vekový limit bol ročník narodenia 2007. Z tohto ročníka máme iba jednu pretekárku, no napriek tomu nás neodradila súperova veková prevaha. Zostavili sme 3 družstvá.
Družstvo A ( najnajmladší ): Atilla, Sofia, Martin, Lenka
Družstvo B ( najmladší ): Oliver, Johanka, Dávid, Lea
Družstvo C ( mladší ): Kristián, Ema, Damián, Dominika
Všetci postupne prebehli celú trať bez problémov. Už ako najnajmladší sú všetci vytrvalí a rýchli. vid foto tu
Tentokrít sme síce nezískali medailové umiestnenie, ale už v najmladšom veku naberáme skúsenosti z pretekov, raz - dva vyrastieme a potom tie medaile budú naše


   d02jpg  Djpg

 Majstrovstvá krajov západného Slovenska  -  kros v Nových Zámkoch


Účasť na majtrovstvách krajov západného Slovenska v cezpoľnom behu bola vysoká. V parku okolí štadióna na Sihoti, kde stormy krásne hrali v slnečnom dni svojimi jesennými farbami, bola vyznačená trať so zvlneným terénom popri rieke Nitra, ktorá pretekárom svojim plynutím pomáhala finišovať v cieli.
Za najmladších žiackov 1000 m pretekal Radko, skončil na 6 mieste. Škoda, ešte sa musíme naučiť byť priebojnejší na hromadnom štarte a nestáť vzadu.
Za mladších žiakov štartoval Samko 1500 m, ten mal lepší štart al estretol po ceste osu, ktorá ho poštípapa, pozbieral sa a dobehol predposledný.
Najmladšie žiačky 1500 m bežali v družstve zloženom z 5 dievčat. Karolína, Sofi, Zoé, Viktória, Natália. Vybojovali si 4 miesto. Ako jednotlivci prvé tri dievčatá na 10,11,12 mieste. Viktória si držala svoje pohodové tempo a keby ju v cieli nezastavili, tak by snáď bežala s úsmevom doteraz. Natáliu musím pochváliť, že ako nová členka sa po dvojmesačnom tréningu odhodlala na takéto preteky a aj keď so slzičkou v oku, predsa dobehla do cieľa so zaslúženým potleskom okolostojacieho davu. foto tu
Atléti moji, ďakujem za vaše výkony v teréne.

               2jpg         1jpg

plán atletickej škôlky OKTÓBER 

Atletická škôlka začala v mesiaci október.
Cieľ na mesiac október bol stanovený pod názvom BEH. Noví členovia hravo zvládli: správne držanie tela, bežeckú abecedu, štarty z rôznych poloh, vytrvalostný beh. "Starí"všetko zopakovali a vycibrili chybičky.
Všetci na záver svojim podpisom potvrdili úspešne splnený cieľ za október

                                                                                              ciel oktober splneny 01jpg


SPAJKYHO KRAJSKÝ POHÁR

V sobotu 20. 10.2018  sme sa zúčastnili na pretekoch v Nitre pod názvom „Spajkyho krajský pohár“, kde spolu so Spajkym vládla skvelá atmosféra. Vidíte z fotiek tu
Na pretekoch súťažili deti ročník narodenia 2007 a mladší. Družstvo sa skladalo z troch dievčat a troch chlapcov. Za našu atletickú škôlku súťažili 2 družstvá.
Všetci pretekári družstiev zbierali body v 6 disciplínach. Hod medicinbalom, štafetový beh cez prekážky/šprint, štafetová dráha „formula“, skoky znožmo cez švihadlo, skoky v škôlke a 3 minútový vytrvalostný beh. To všetko pretekári zvládli na výbornú. Dokonca aj tí, ktorí tento rok s atletikou ešte len začali a tvorili naše druhé družstvo. Pod vedením pána zástupcu zo ZŠ J.A. Komenského, ktorý ich povzbudzoval a robil skvelú atmosféru, skončili na krásnom 8. mieste. Naše prvé družstvo obsadilo 5. miesto (raz im padol štafetový kolík, a touto drobnou chybičkou stratili drahocenné sekundy, ktoré ich delili od lepšieho umiestnenia). Nevadí, nabudúce sa opäť pokúsime bojovať o medailové umiestnenie. Veď aké by to boli preteky bez správmeho športového napätia.
Všetky zúčastnené družstvá dostali pochvalu a uznanie od koordinátorov detskej atletiky zo Slovenského atletického zväzu, boli odmenení odznakom a dobrotkami. Ani ja som nešetrila slovami chvály a čokoládovou odmenou.
Tešíme sa na ďalšie preteky atletickej škôlky.

                                                                 01jpg


Majstrovstvá krajov západného Slovenska mladších a najmladších žiakov

Letnú sezónu pre mladších a najmladších žiakov sme ukončili na majstrovstvách krajov západného Slovenska v Skalici. Zúčastnili sa 8 pretekári. Rozbehli sa cez prekážky v behu na 60 m, nasledovali ďalšie disciplíny: beh na 60 m, 150 m, 600 m, 1000 m a štafeta 4 x 60 m. Všetci mali vo svojej kategórii o rok starších spúperov, ktorí obsadili popredné miesta. Budúci rok si brúsime zuby na tieto miesta my

  Ale predsa sme získali vytúženú medailu za druhé miesto v behu na 1000 m , ktorú nám vybojoval za najmladších žiakov Radko Sirotek

Ako na každých pretekoch nechýbala dobrá nálada a kreácie mojich šikovných akrobatov. Mobily v čase voľna medzi štartmi im ani netreba zakazovať, prioritou je šport.

viac foto tu


r1jpgv2jpgd1jpg


5 kolo - súťaž družstiev ZsAZ,  Nové Zámky

Máme za sebou prvé preteky mladších žiakov v tomto školkom roku. Atmosféra bola úžasná, tak, ako na každých pretekoch, viď. . fotogaléria
Aj keď sme začali trénovať až na konci augusta, baby nabrali odvahu a postavili sa prvý krát na šprint 60 m cez prekážky. V tejto ich prekážkovej premiére sa preskákali: Ninka v 3 rozbehu 1. miesto, Sofi 2. miesto. Viky 4. miesto, Laura 6. miesto V celkovom poradí sa všetky dievky umiestnili v strede tabuľky.
Viky beh na 60 m v rozbehu na 1. mieste.
Miška sa s malou dišičkou a s 3 kg guľou prevrhala do finále, kde skončila na 7 mieste. Prezradím, že Miška držala prví krát po prázdninách guľu až na pretekoch. Hurááá Miška, som na teba hrdá.
Samko, aj napriek svojej výške, hravo prešprintoval prekážkami v behu na 60 m a vo svojom rozbehu získal 2 imesto. V celkovom poradí 7. miesto. Na 600 m si zlepšil svoj osobák, celkovo 18. miesto.
Sofi počas  behu na 600 m postupne predbiehala svoje súperky, sledovali sme všetci jej výkon bez dychu a do cieľa dobehla na 2. mieste v treťom rozbehu. Zlepšila sa o 12 sekúnd.

Moje hodnotenie pre všetkých - SUPER    11jpgNábor do atletického klubu

Deti vo veku 6-15 rokov
uskutoční sa v dňoch  od 28. do  30.9.2018
na ihrisku ZŠ J.A.Komenského Komárno
v čase od 10- 11 hod

prineste si športové oblečene a obuv, strach a trému si nechajte na písomky v škole, u nás je fajn

Tréningový denník mladého atléta od SAZu - postupne  rozdané. 

Úžasne zostavený denník nenásilnou fomou privedie prázdninárov, aby aj počas letného leňošenia každodenne športovali a nestrácali na kvalite. Atléti si sami zostavia aktivity na každý jeden deň a zapisujú si ich. Na prvom tréningu denníky prezriem a vyhodnotím. Som zvedavá a už sa teším na kreatívnosť mojich atlétov

DSCN37101jpg  20180629_081345jpg

 

Posledný tréning atletickej škôlky a prípravky

Deti  a mladí atléti si to poriadne užili. Na konci tréninguškôlka na dráhe a prípravka poplážovom volejbale, nedostali ako zvyčajne kúsok horkej čokolády, ale: po krátkom rozprávaní o usilovných, rýchlych, trpezlivých lietajúcih zlatíčkach, ktoré podávajú neuveriteľný športový výkon uhádli, že ide o včely. Tentokrát si teda odniesli obrovskú sladkú zdravú odmenu od nášho sponzora, úžasného človeka a včelára Petra, ktorému veľmi pekne ďakujeme. 

Vedeli ste, že na 1 gram medu musí včela navštíviť asi 3000 kvetov a letí pritom rýchlosťou viac ako 20 km/h? Za celý život nazbiera asi 9 g medu - čo je jedna kávová lyžička. Včela žije počas znášky 6 týždňov.  Aby včely nazbierali 1 kg medu, musia navštíviť až 3 milióny kvetov. A nalietajú pritom vzdialenosť rovnajúcu sa ceste 4x okolo Zeme.   

  x1jpg  x2jpg x3jpg           x4jpg          xxjpg         x5jpg                              xsjpg 


1. ročník MINI olympiády, 5 boj

 v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského a SAZ 6. a 7. júna  sa uskutočnila  MINI olympiáda - 5 boj, ktorá neisla heslo detskej atletiky BEŽ - HÁDŽ - SKÁČ.
Súťažili deti v družstvách 1-2 ročníkov a 3 - 4 ročníkov zo základných škôl v Komárne.
Päť boj sa skladal s disciplín: beh na 60m, beh na 400m, skok do dialky s rozbehom, hod kriketkou a štafetový prekážkový beh.
Bolo úžasné sledovať, ako všetky deti zo seba vydali maximum, prekonali samé seba. Všetci, aj tí poslední v tabuľke, môžu byť právom na seba hrdí.
Na školskom ihrisku vládla oba dni skvelá atmosféra, rozdali sme kopu diplomov a medailí. Na konci podujatia škola, kotrá získala najviac bodov za oba dni bola odmenená pohárom Hurá Eotvoška. 
Kazdí jeden pretekár a náhradník si odniesol vecnú cenu  - balíček od Prima banky. Prima banka ĎAKUJEME.ZSPNG    2jpg    bankajpgLetná sezóna odštartovaná

Na Majstrovstvá družstiev ZsAZ 1. kolo dorastu a ml. žiactva v Nových Zámkoch sme vyštartovali so staršími žiakmi z nášho klubu. Hojná účasť klubov a ich pretekárov z krajov západného Slovenska naplnila štadión na Sihoti.
V jednotlivých rozbehoch sme mali popredné miesta: Zoe 1 miesto v behu na 150m, 3 miesto 60m prekážky,  v celkovom poradi v prvej 10. Viky menší balans na prekážkach ale dobehla bez zranenia, nakoniec v celkovom poradí 20 miesto.
V rozbehu Ninka 5 miesto  na 60 metrov, dievčenská štafeta v rozbehu na 2 mieste, v celkovom poradí 9 miesto. Vycibríme odovzdávky a bude to lepšie a lepšie. Viky a Sofi si zaskákali a získali nové skúsenosti. 
Samko si urobil osobný rekord v diaľke a behu na 600m, kde sa umiestnil v celkovom poradí na 18 mieste.
Okrem toho nechýbala na pretekoch skvelá nálada, viď /fotogaléria

11jpg

ŠAK má ďalšie úspechy!

Majstrovstvá krajov západného Slovenska v halovej atletike mladších a najmladších žiakov sa konali 11.2. v Banskej Bystrici. Zúčastnilo sa mnoho mladých atlétov z rôznych klubov a hoci účasť našich atlétov bola nízka, nebránilo im to znova sa umiestniť na popredných priečkach. Radko Sirotek si z behu na 1000m odniesol bronzovú medailu. Vilko Kakaš sa v behu na 150 metrov po boji s o tri roky staršími súpermi umiestnil na úctyhodnom dvanástom mieste. So súpermi svojho ročníka by mal s takýmto časom taktiež medailové umiestnenie. 

IMG_4175  kpia scjpgElán nám v športe nechýba

Posledné decembrové preteky žiakov v halovej atletike sa konali 20.12.2017 v Bratislave v športovej hale Elán pod názvom „Zo škôl do atletických klubov“. Atléti z rôznych škôl a v rôznom veku súťažili v bežeckých disciplínach.

Výborný výkon podali všetci zúčastnení. V jednotlivých kategóriách mali skvelé umiestnenia 

Meno

Umiestnenie

Disciplína

Sofia Masárová

1.miesto

Beh na 300 m

Radko Sirotek

1.miesto

Beh na 300 m

Radko Sirotek

1.miesto

Beh na 600 m

Samko Kubík

2.miesto

Beh na 300 m

Samko Kubík

3.miesto

Beh na 150 m

Peter Noe Kollarovič

5.miesto

Beh na 150 m

Sofia Masárová

5.miesto

Beh na 600 m

Laura Lakyová

7.miesto

Beh na 600 m

Laura Karová

17.miesto

Beh na 150 m

aše eso na 150m Ninka Masárová po nešťastnom páde po štarte nebola hodnotená.

                                                                
11a26b31-8f2c-489f-9312-882eee32425ajpg    

 zľava Nina Masárová, Laura Karová, Radko Sirotek, Noe Kollarovič, Sofia Masárová, Laura Lakyová, Samko Kubík a dole Katka


Bavme deti športom, Tlmače, november 2017

Bavme deti športom. Takto znie názov zimnej série pretekov, ktoré organizuje Slovenský atletický zväz. Prvé kolo Nitrianskeho kraja bolo 18.11.2017 v Tlmačoch. Zúčastnili sa ho aj ôsmi žiaci zo Športového atletického klubu ŠAK v Komárne. Súťažilo sa v zmiešaných družstvách pozostávajúcich zo štyroch dievčat a štyroch chlapcov na šiestich stanoviskách. Po veľkom úspechu na predošlých pretekoch v Piešťanoch išli reprezentanti ŠAK aj na tieto preteky s veľkým odhodlaním a vierou vo výhru na stupni víťazov. Šikovní atléti zo základnej školy získali úžasné druhé miesto! Trénerka aj deti sa veľmi tešili a to aj kvôli získaným vecným cenám. Čo je krajšie ako šťastný úsmev a v tomto prípade osemnásobná detská radosť? Žiaci sa tešia na nasledujúce preteky v decembri a v januári a stále usilovne trénujú.

f26bf7ef-cdd2-42b0-b902-40a80bbf25fcjpgNAŠE PRVÉ PRETEKY = NAŠE PRVÉ VÍŤAZSTVO

V sobotu, 4.11.2017 sa žiaci zo Športového atletického klubu v Komárne zúčastnili na krajských pretekoch na Detskom cezpoľnom behu zmiešaných štafiet v Piešťanoch na ostrove Lido. Tento čerstvo založený klub zožal úžasné úspechy a získal prvé miesto. „Boli to naše prvé preteky, na ktoré sme vycestovali s malou dušičkou... a hneď aj prvé víťazstvo. Poskakovala som od radosti celý deň a moji malí atléti? Čo vám poviem, ako by boli všetky moje - poskakovali od radosti celý deň :-)))

          fe126df9-59df-4432-b7b6-b7138c2a9e90jpg        f969b361-a8f1-4008-afd9-01921841e304jpg  

pretekári: Samko Kubík, Laura Lakyová, Sofia Masárová, Radko Sirotek